Polish Foundation for Enterprise Development and Education

Edukacja, Przedsiębiorczość, Młodzież

Access for Success- projekt rozpoczęty !

DSC_0574 IMG_2712 IMG_2714 DSC_0516 DSC_0517 IMG_2735 IMG_2737 IMG_2758 IMG_2815Polska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji jest pomysłodawcą  i realizatorem projektu „ Acces for Success” w ramach  programu „Młodzież w działaniu”. Projekt został przygotowany w partnerstwie ze stowarzyszeniem ”Tradycyjnie Nowocześni Na Wsi”  z Długosiodła.

Kluczowym celem projektu projektu jest  dla nas zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, do wzięcia spraw w swoje ręce a poprzez to odpowiedzenie na pytanie w jaki sposób młodzi ludzie aktywniej mogą wpływać  na politykę zatrudniania młodych, w jaki sposób wspólnie z samorządem lokalnym mogą promować´ wolontariat wśród młodych a także  sprawić  aby problemy młodych na rynku pracy były bardziej słyszalne przez decydentów.

Podczas międzynarodowej konferencji dot. polityki młodzieżowej, wolontariatu oraz aktywności młodych na rzecz rozwoju społeczności lokalnych rozpoczęliśmy  współpracę z Chorwackimi organizacjami : Independent Youth Association oraz Nezavisna Udruga Mladych, bardzo aktywnie działającymi w regionie na rzecz wspierania młodzieży   w dążeniu do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej a idąc dalej do kreowania rzeczywistości  w której żyją.

Uznaliśmy , iż realizacja rocznych działań w ramach Akcji 1.3 „Młodzież w Demokracji „właśnie z tymi partnerskimi organizacjami przyniesie wymierne efekty dla bezpośrednich ale i również pośrednich odbiorców.

A więc w marcu 2014 roku rozpoczęliśmy projekt w Krakowie gdzie wypracowaliśmy  dobre praktyki w zakresie aktywizacji młodych w życiu publicznym. Program był bardzo napięty: uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu demokracji przedstawicielskiej, poznając skuteczne metody komunikowania na poziomie obywatel – władza, odwiedziliśmy Urząd Marszałkowski, biorąc udział w konferencji z władzami miasta Krakowa i województwa małopolskiego, spotkaliśmy się również z przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego   a także na koniec pobytu wzięliśmy udział w debacie na temat Młodych na rynku pracy podczas I Europejskiego Forum Młodzieży w Kielcach.

Działo się o wiele wiele więcej 🙂 !

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji © 2013 Frontier Theme